Skip to main content

Fortnite Quiz: Can You Guess these Amounts in V-bucks?

If there's one thing that we love about Fortnite, it's V-bucks. But would you be able to guess how much these real life products would cost in V-bucks? Take this test and find out.

Can you guess how much these real life things would cost in V-bucks?

1/10
Nandos | Instagram

How much would a ½ chicken and 2 sides at Nandos cost in V-bucks?

2/10
Xbox | Instagram

How much would a new Xbox One X cost in V-bucks?

3/10
@iphone_x_lovers | Instagram

How much would a new I Phone X cost in V-Bucks?

4/10
@heinz_baked_beans | Instagram

How much would a 415g tin of Heinz beans cost in V-bucks?

5/10
@fifa19.offical | Instagram

How much would a new copy of FIFA 19 cost in V-bucks?

6/10
@Sharpie | Instagram

How much would a 4 pack of Sharpie pens cost in V-bucks?

7/10
@studiosoriginals | giphy

How much would a monthly Netflix subscription cost in V-bucks?

8/10
Spotify | Giphy

How much would a monthly Spotify subscription cost in V-bucks?

9/10
@psg_inside | giphy

How much does Neymar earn per week in V-bucks?

10/10
@loganpaul | Instagram

Estimated amount KSI and Logan Paul each earned from their boxing match in V-bucks?

@leroypatterson | Giphy

Bad luck! Try again to prove your V-buck knowledge.

Epic Games Fortnite | Giphy

Not too bad, but always room for improvement. Give it another go to show how well you know V-bucks. 

@leroypatterson | Giphy

Well done! You definitely know the value of your V-bucks. 

@devilsgarage | Giphy

Congratulations! You're a V-bucks expert and would know not only know how much a Raven skin would cost in V-bucks but also how much a tin of beans would cost. We're V impressed!

More Stuff